Župnici župe sv. Jurja ob Jezeru

O nekadašnjim župnicima može se znati samo onoliko koliko je zapisano u starim zapisima. Manjkavi su podaci za 15. I 16. stoljeće, pa i poslije u vremenskom slijedu ima puno praznina. Tek od 18. stoljeća na temelju povijesnih izvora mogu se manje- više pratiti župnici. Nisu svi župnici bilo jednako školovani, ali je većina završila gimnaziju u  Zagrebu, neki filozofiju i bogoslovlje. Za bolje razumijevanje navodimo da je u to doba gimnazija, koju su vodili isusovci, imala 6 razreda. Iz kolegijalnog poštovanja navodim imena svih župnika: Marko de Salzenfeld, Stjepan sin Mihalja iz Rače, župnik Fabijan, župnik Nikola Petrović, Lukač Jurilovi plebanuš, Andrija Kruhaj, Ivan Benković, Luka Pasanoczy, Mihael Boiniković, Marko Lakuš, Stjepan Vučetić, Mihalj Stolneković, Marko Pecoikić, Andrija Šimunić, Juraj Stanković, Ivan Šubar, Antun Grdenić, Matija Dominić i Augustin Kotši. A u novonastaloj župi Blažene Djevice Marije od sedam Žalosti, kao nastavljačici župe sv. Jurja župnici su bili: Augustin Kotši, Stjepan Petričevac, Edo Bertelj, Matija Horvat, Rudolf Komerički, Ivan Dužaić i Josip Čulig, sadašnji župnik.