Dolazak časnih sestara Karmeličanka u Veliko Trgovišće

Nedjeljni sunčani dan, 17. 2. Župna crkva BDM od sedam žalosti u Velikom Trgovišću, sv. misa u 11 sati. S. Marija Anita, s. Petra Mirjam, s. M. Dijana i s. Ann Mary iz Nigerije – predstavile smo našu Družbu i karizmu, posebno njeno misijsko djelovanje. S. Dijana kratko je upoznala vjernike sa životom naše bl. Utemeljiteljice i osnutkom naše družbe, te životom i djelovanjem u našoj domovini, a s. Petra Mirjam i s. Ann Mary živopisno su u obliku intervjua uz pomoć power point prezentacije govorile o životu naših sestara u Nigeriji. S. Ann Mary učila nas je sve uz pomoć afričkih bubnjeva nigerijsku marijansku pjesmu. Ponudile smo vjernicima i rukotvorine naše djece iz doma sv. Josipa, te knjige o našoj utemeljiteljici, a prihod je išao za potrebe naše misije u Nigeriji. Zahvaljujemo od srca župniku vlč. Josipu Čuligu i župljanima na lijepom zajedništvu u različitosti. Bogatstvo Crkve je u vjernicima svih  rasa i kultura. Molimo za nova duhovna zvanja i daleke misijske krajeve.

 

 

Categories: Uncategorized